فراخوانی ...
اهداف سایت نسخه چاپی RSS
 • جمعه 12 دی 1393 ساعت 17:50
  اهداف سایت اهداف سایت

  به نام خداوند بخشاینده مهربان

   

  اهداف و دیدگاهها

  این وبسایت فعالیت های خود را دربیست و سوم ماه مه دوهزار و سیزده به طور رسمی آغاز کرد. جیسون پناهی (طرح زندگینامه اش را ببینید)، صاحب این وب سایت افتخار دارد برای خدمت به جامعه ، که فقط در  محدوده سراسر کشور نمیباشد بلکه حتی در عرصه بین المللی هم بطور مثبت قابل استفاده است. من خوشحالم که می توانم دانش و خدمات خود را به دانش آموزان به پدران و مادران آنها و به کل جامعه ارائه دهم. همچنین بسیار خوشحالم که میتوانم تخصص و تجربه خود را با معلمان، همکاران و با مدیران، مقامات محلی و دولتی به اشتراک گذاشته و با آنها همکاری نمایم. این لذت بزرگ برای من است که بتوانم در حد توان خود انگلیسی را  به دانش آموزان و دیگر افراد علاقه مند که به دنبال فراگیری یک زبان ثانوی هستند ارائه دهم .

   

  در میان ماموریت ها و تعهدات اخلاقی که بر خود فرض نموده ام، و در حال تلاش برای فراهم آوردن آنها هستم، ایجاد فرصت های طلایی برای هر دانش آموز است که (بتواند برای اولین بار) زبان انگلیسی را که زبان مادری او نیست، یادگیری نماید. بتواند زبان خود را بهبود بخشیده و دانش انگلیسی خود توسعه دهد. زبان آموزان جوان، بزرگسالان، و دیگر افراد علاقه مند می توانند یک مسیر موفقیت آمیز را،  از مبتدی، تا متوسط، و نهایتا تا سطح عالی دنبال نمایند. این وبسایت در نظر دارد که در آینده ای نه چندان دور برای طیف گسترده ای از دوره های زبان انگلیسی، مواد آموزشی و تدریس مناسب حال مهد کودک، ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان، کالج و دانشگاه فراهم آورد.

   

  ما سعی می کنیم اکتساب زبان به چالش کشیده نشود و از اینرو در نظر داریم ساده ترینها مفیدترین ها، آسان ترین ها و سرگرم کننده ترین ها را در چهارچوبه زبان و زبان آموزی برای فراگیری علاقمندان مهیا و در اختیار آنها بگذاریم. ما در نظر داریم که گام های بزرگ به سوی تعالی برداریم. ما مایل به گسترش دامنه "زبان آموزی" در سطح وسیع و عمیق خود هستیم به طوریکه حتی جنبه های نمادین و ادبی زبان را نیز در برگیرد. ما قصد داریم به گسترش سایت فراتر از محدوده ESL یپردازیم. مثلا میتوانیم لینک هایی برای تعاملات اجتماعی، نظرات شخصی، و دیگر لینکهای مراکز آموزشی، تجاری، کسب و کار، علمی، مذهبی، الهام بخش، و غیره به این وبسایت متصل کنیم. اهداف کوتاه مدت و بلند مدت دیگری که میتواند جلب توجه بییندگان و مرورگران را بنماید در اینجا خلاصه شده که عبارتند از: ارائه دوره های کوتاه مدت مجازی یا آنلاین برای آموزش زبان انگلیسی .لازم است خاطرنشان نماییم که این وبسایت صرفا می پردازد به  درس زبان انگلیسی و مرتبط نیست با سایر دروس دبیرستانی یا دانشگاهی منجمله آموزش ریاضی، شیمی، تاریخ، جغرافیا، و غیره.

   

  نحوه گفتگو و صحبت یک شخص، نماینده و آشکار کننده توانایی ارتباط کلامی همان شخص خواهد بود.  از طریق تمرینات فراوان گفت و شنود، بطور روزانه، مهارت کلامی در زبان به دست می آید. دانش آموزان نیاز به تمرین زیادی با یک مربی حرفه ای دارند که زبان مادری این مربی انگلیسی باشد، و یا اینکه او در زبان انگلیسی ماهرباشد. این وبسایت به شما اطمینان میدهد کسانی که می خواهند در مکالمه خود بهبود حاصل نمایند بایستی با یک مربی واجد شرایط تمرین زیاد داشته باشند، یا اینکه به دستور العمل ها و راهنمایی های این سایت توجه کنند.

   

  یکی از ویژگیهای عمده این وبسایت این است که روی بهبود بخشی به مهارت شنیداری دانش آموزان تاکید نموده و درس های متعددی در این زمینه بهمراه، تمرینات، صوتی و کلیپ های ویدئویی ارائه میکند. زمینه های دیگری که این وبسایت میتواند در آن عمل نماید عبارتند از: چهار مهارت اصلی زبان، یعنی "گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن." تمریناتی برای بهبود و پیشرفت دانش آموزان فراهم شده است. مواد درسی داده شده براساس سنین مختلف و با توجه به سطوح یادگیری درجه بندی شده است .

   

  دوره ها و مواد آموزشی و آموزنده با کیفیت بالا می تواند از طریق کلاس های مجازی ارائه شود. یادگیری الکترونیک و آموزش از طریق اینترنت به جای روشهای تدریس سنتی مورد استفاده  قرار گرفته و به نفع دانش آموزان و افراد علاقه مند است. بطوریکه آنها بتوانند در یک فضای فارغ از زمان و مکان به زبان آموزی خود ادامه دهند. اولویت و تاکید بر پشتیبانی فنی است تا اینکه اطمینان حاصل شود که عملیات سایت بدون وقفه کارها و وظایف خود را دنبال میکند. من میخواهم دانش آموزان زمانی که از سایت بازدید میکنند یا در این وبسایت مطالعه میکنند، احساس اعتماد به نفس کنند و بدانند که به یک مکان و کانون آموزشی معتبر و درستی آمده اند -- یعنی نه تنها یک دانشگاه مجازی است بلکه، مرکز آموزشی عمومی است برای زبان. بدانند که در این وبسایت اصول و موازین آموزشی، اخلاقی و فرهنگی رعایت میشود. مثلا بدانند که این وبسایت یک کانون اینترنتی است که دارای خط مشی غیر تبعیضی در مقابل سن، جنسیت، نژاد، رنگ پوست، مذهب و ملیت است.

   

  این سایت در نظر دارد درس های انگلیسی به صورت روزانه برای کمک به دانش آموزان جهت کسب مهارتهای شنیداری ارائه نماید. نه تنها اصول اولیه را آموزش میدهد، بلکه همچنین مواد آموزشی در ارتباط با گوش دادن و درک شنیداری را نیز ارائه میدهد. دانش آموزان به صورت روزانه در تمام زمینه هایی که در این وبسایت مرور میکنند، گاهی اوقات قادر هستند که با مراجعه به ترجمه صحیح فارسی، درک دقیق تری را به همراه خواندن متن انگلیسی داشته باشند. ترجمه میتواند نوعی تکلیف دانش آموزی بوده و یا برگردانی از مطالب عنوان شده در سایت باشد. در حال حاضر، کارهای ترجمه عمدتا از کتابهای درسی، کارهای پژوهشی دانشجویان و یا کارهای علمی دیگر است که با تکنولوژی فعلی مترجمهای ماشینی مانند "مترجم گوگل" و غیره جوابگوی نیازهای ترجمانی نیست.

   

  همانگونه که اشاره شد، الگوهای نوشتاری و گفتاری بایستی با تلفظ صحیح ادا شده و با سرعت طبیعی خوانده شوند. دانش آموزان باید قادر به درک معنای هنگام خواندن باشند. روخوانی بطور بیصدا در برخی موارد خوب و ضروری است. بنابراین، دانش آموزان باید تمرین خواندن یک متن را در سکوت نیز انجام دهد. روخوانی بیصدا معمولا سرعت نسبتا بیشتری دارد. باید توجه داشت که روخوانی وقتی موثر است که در حین خواندن مطلب خوانده شده فهمیده شود -- (درک مطلب). از طرفی دیگر، خواندن با صدای بلند برای تمرین ارتباط کلامی و همچنین برای چک کردن تلفظ صحیح سودمند میباشد. آموزش از طریق متن نوشته شده یا گفته شده و یا از طریق کلیپ های سمعی و بصری، و یا با استفاده از تصاویر گرافیک صورت میگیرد.

   

  با این حال یکی دیگر از نقاط تاکید من در آموزش و یادگیری زبان، فراگیری عمیق واژه ها ست که باعث پیشرفت، موفقیت و نیل به تعالی در زمینه های آکادمیک میگردد. به عنوان مثال، در راستای پروژه یادگیری واژه ها، مطالعه کلمات، مرور آنها بهمراه معانی فارسی آنها آمده و برای درسی خاص و گروه خاص از دانشجویان ارائه شده است. در میان منابع متنوع که در این سایت آمده؛ دستورالعمل برای امتحانات نهایی دانشجویان بعضی دانشگاهها، انواع  گوناگون و نمونه سوالات پایانی با پاسخ صحیح آنها در سایت منعکس شده است. این وبسایت به عنوان یک مرکز زبان مجازی (VLC) خدمت میکند و ارائه  کننده دوره های مجازی انگلیسی میباشد که عمدتاً آموزشی فردی و آزاد است. در حال حاضر، مطالب اصلی نمایش داده شده در سایت مختص، دوره های آموزشی دبیرستانی و دانشگاهی میباشند. اما به زودی دربر گیرنده سطح دبستانی و پیش دبستانی هم خواهد شد. (انشاالله).

   

  هنگامیکه دانش آموزان سعی میکنند به مطالعه برنامه های درسی انگلیسی خود بپردازد برای آنها مشکلات بیشتری بوجود می آید. اما این وبسایت میتواند به عنوان یک راه حل سایبری برای دانش آموزانی که ممکن است در زمینه های خاصی از زبان اشکال داشته باشند، خدمات رسانی خواهد کرد. مثلا به منظور از بین بردن مشکلات دانش آموزان؛ نقش این وب سایت پاسخ دادن به سوالات دانش آموزان  و ارائه اطلاعات عمومی به آنها است. چنانچه این وبسایت اقدام به برگزاری کلاسها و دوره های کوتاه مدت نماید، به دانش آموزان پس از ارزیابی از طریق تست استاندارد و اتمام موفقیت آمیز دوره گواهینامه اهدا خواهد شد.

  این وب سایت ابزار یادگیری موثر برای افراد علاقه مند در سطوح مختلف از دانش زبان انگلیسی ارائه می دهد. به عنوان مثال، آموزش تصویری برای زبان انگلیسی به منظور بهبود مهارت صحبت کردن، در حالی که در همان زمان تمرکز روی تلفظ صحیح  نیز فراموش نمیشود. به طور خلاصه، این وب سایت نقش یک "مرکز آموزش مجازی" را ایفا میکند. مثلاً ارائه عبارات و اصطلاحاتی که مکرراً در گفتمان روزانه استفاده میشوند از نمونه های حیطه مسئولیت این سایت است. به عبارت دیگر، این وبسایت یک سکویی است برای ارتقاء علمی و آموزشی که اجازه می دهد دانش آموزان و دیگر افراد علاقه مند به یادگیری و توسعه جنبه های مختلف زبان انگلیسی از جمله عبارات و اصطلاحات بپردازند.

   

  یکی دیگر از نقاط کانونی این وبسایت برقراری ارتباط موثر با مرورگران سایت است. مشاوره و کمک به کسانیکه علاقه مند به ادامه تحصیل در مقطع آموزش عالی چه در کشور خود و چه در یک کشور انگلیسی زبان هستند، از دیگر اهداف این سایت میباشد. راهنمایی های آموزشی اغلب در مطلب یا کتاب درسی خاص میباشد. که دانش آموز  یا دانشجو ملزم به مطالعه و یادگیری آن است. تا بتواند با یادگیری آن درس، آن دوره را بگذراند. متون زبان انگلیسی که از آنها آزمون به عمل می آید، بهمراه انواع  و نمونه های مختلف تست ها، در هر شاخه تحصیلی، در هفته های پایان هر ترم، در روی سایت اعلام میگردد. مواد درسی و مطالب آموزشی لزوماً به دانشجویان دانشگاه محدود نمیشود، بلکه برای سایر علاقه مندان زبان انگلیسی نیز مفید خواهد بود.

   

  البته راههای زیادی برای افزایش علاقه و انگیزه دانش آموزان وجود دارد. به عنوان مثال، ارائه پیشنهاداتی مبتکرانه برای رفع نقاط ضعف در زمینه های خاص زبان انگلیسی و یا نحوه مسلط شدن نقاط ضعف و بهبود سریع و کلی زبان، از جمله اهداف دیگر این سایت است.

  ماهیت دو زبانه بودن این سایت (انگلیسی به فارسی و بالعکس) کمک بزرگی به یادگیری زبان آموزان جوان است. ما بهترین سعی خود را میکنیم و امیدواریم که این سایت به طور کامل برای دانش آموزان دبیرستانی (در ایران) ، و همچنین بخشهایی از این وبسایت برای کودکان ابتدایی، و حتی برای زبان آموزان پیش دبستانی مناسب، قابل استفاده و مفید بشود -- بدون اینکه به نصب تجهیزات، نرم افزار و یا تنظیم (ست آپ) خاصی برای آن لازم باشد. کلیه کاربران قادر به دسترسی و یا استفاده از درسها و مواد آموزشی این وبسایت را خواهند داشت و نیازی به ثبت نام و عضویت در آن نیست.

   

  همانطور که قبلا اشاره  شد، این وبسایت کاملا جدید است و راه طولانی برای رشد و  ترقی در پیش رو دارد. در آینده، نه چندان دور ، زمانی فرا خواهد رسید که سایت مزبور به رشد و شکوفایی کامل برسد. هم اکنون راه برای آموزش مجازی و ارائه دروس به شکل الکترونیک؛ در دامنه وسیعی امکان پذیر میباشد. علاوه بر همه اینها، در این وبسایت گاه به گاه مشاوره آموزشی و راهنمایی های درسی (اکثرا رایگان)، برای ملاقات کنندگان سایت فراهم میشود. همچنین، ابزارهای آموزشی و یادگیری مفید، برنامه های کاربردی، کتاب های درسی، کتابهای مرجع، کلیپ های سمعی و بصری چنانچه مناسب حال دانش پژوهان تشخیص داده شود برای استفاده و نفع آنها معرفی خواهد شد.

   

  ما از ایده های خوب شما بازدید کننده عزیز در راستای استفاده رایگان دانش پژوهان زبان انگلیسی استقبال میکنیم. از کسانیکه داوطلبانه مایل به اشتراک گذاشتن منابع آموزشی، تجربیات و مطالب درسی و یا تخصصی خود هستند استقبال میشود. البته علم زبان، از نقطه نظر درسی و مواد آموزشی متفاوت بوده و به دوره یا مقطع یادگیرنده بستگی دارد. فعالیتهای دیگر سایت عبارتند از: کمک و راهنمایی دانش آموزان در تکالیف و تحقیقات خود. معرفی آدرس ها و لینک های جدید، بطوریکه مفید و قابل اعتماد باشند. ارائه آزمون تعیین سطح برای تعیین سطح کردن دانش پژوهان زبان انگلیسی. پیشنهاد یک دوره زبان انگلیسی بعنوان زبان ثانوی مناسب کاربر در یک زمینه و سطح معلوم. ارائه راهنماییها و راهکارهای ساده تدریس و نکات آموزشی مربیان و معلمین زبان انگلیسی.

   

  علاوه بر کیفیت آموزش و پرورش، نوآوری ها آموزشی و یادگیری برای بهبود و پیشرفت همیشه مورد استقبال ما است. این سایت به استانداردهای بالای آموزش زبان به معنای وسیع آن پایبند است، و خود را متعهد میداند که به منظور افزایش خدمات آموزشی، الهام بخش انگیزه ها و علاقه مندی دانش آموزان بومی کشوری و هموطنان ساکن در هر کشور دیگر باشد.

   

  همانطوری که اشاره شد، این وب سایت دو زبانه است. یعنی مطالب زبان اصلی (معمولا زبان انگلیسی) و زبان مقصد (معمولا زبان فارسی) آورده شده است. گاهی اوقات، این روند ممکن است از راه دور صورت گیرد (رموت). از ویژگی های دو زبانه از این سایت مستلزم ترجمه های خوبی از متن نوشته شده یا به زبان محاوره ایست. برای زبان آموزان انگلیسی که زبان مادری آنها فارسی است، سعی شده که اغلب ترجمه مناسبی ارائه گردد. مخاطبین و مراجعه کنندگان این وبسایت بیشتر دانش آموزان دبیرستانی و دانشجویان دانشگاهها میباشند که برای آنها ترجمه معتبر فاری برای متون انگلیسی و گاهی اطلاعات و توضیحات اضافی بهمراه تصاویر و کلیپهای صوتی و آوایی مفید است.  در جای خود تلفظ، کلمات مترادف و متشابه و نمونه هایی از کاربرد صحیح کلمات در جمله آورده شده است.

   

  در نهایت لازم به ذکر است که از هر ایده خلاق و خردمندانه افراد خبره که داوطلبانه آماده همکاری در زمینه بهبود تلفظ، یادگیری و گسترش لغات ، و یا دستور زبان، ایده ها، نظرات و پیشنهادات شما ارج نهاده شده و استقبال میگردد. از اینرو، ضمن قدردانی از مربیان زبان انگلیسی و استادان دانشگاهی که تمایل به همکاری معنوی و کمکهای فکری ، با آغوش باز پذیرا خواهم بود. در نهایت خواهشمند است جهت غنی ساختن محتویات سایت از هرگونه کمک مادی و معنوی و پشتیبانی به نفع دانشجویان و افراد علاقمند گامی بردارند.   درباره استاد
  شماره مطلب: 119
  دفعات دیده شده: 1585 | آخرین مشاهده: 18 دقیقه پیش